Mobilní VoIP aplikace pro Android – kterou vybrat?

Máte chytrý mobilní telefon s operačním systémem Android a chcete jeho možností využít naplno? Nainstalujte si do něj VoIP aplikaci a volejte přes internet zcela zdarma v rámci VoIP sítě a za minimální ceny do mobilních sítí a na pevné linky. Poradíme vám, jak na to.<--break->

Mobilní operační systém Android nabízí pravděpodobně nejvíce různých VoIP aplikací. Tím, že je systém otevřený, může aplikacevyvíjet prakticky každý. To na jednu stranu znamená velký výběr programů k volání přes internet, na druhou stranu však také existenci aplikací, jejichž kvalita není nejvyšší. Nabízíme vám přehled tří nejzajímavějších VoIP aplikací pro Android.

Nativní SIP klient Android

Operační systém Android má ve svých novějších verzích nainstalovaný nativní SIP klientem. To znamená, že můžete využívat VoIP technologii, aniž byste si do svého mobilu museli instalovat jakoukoli další aplikaci.

Výhody nativního SIP klientu:

 • Čistý operační systém. Pokud budete používat tento integrovaný SIP klient, nemusíte si do mobilního telefonu instalovat žádnou VoIP aplikaci třetí strany. Ušetříte místo v paměti svého telefonu.
 • Nulová cena. Tím, že je nativní SIP klient nedílnou součástí operačního systému, nemusíte za něj platit ani korunu. Je k dispozici zcela zdarma.

Nevýhody nativního SIP klientu:

 • Funguje pouze přes Wi-Fi připojení. Nativní SIP klient Android neumí pracovat s 3G připojením, ani s GPRS. Je tedy vhodný prakticky jen na domácí použití nebo pokud se často zdržujete v kanceláři.
 • Neumožňuje žádná složitější nastavení nebo pokročilejší funkce. Nativní SIP klient obsahuje opravdu jen ty nejzákladnější možnosti nastavení a použití. Žádné složitější možnosti, jako mají specializované aplikace třetích stran, bohužel neobsahuje.

Návod k nastavení nativní VoIP aplikace pro Android.

CSipSimple

CSipSimple pro Android je jedním z mnoha programů pro internetovou telefonii. Jeho hlavní devízou je velká intuitivnost při používání a zároveň velká komplexnost nabízených funkcí.

Proč používat aplikaci CSipSimple:

 • Plně se integruje do operačního systému. Po instalaci se aplikace CsipSimple plně integruje do mobilního telefonu. Když poté vyberete ze svého telefonního seznamu kontakt, budete automaticky dotázání, zda chcete volat přes standardního mobilního operátora nebo přes VoIP. Tato vychytávka významně přispívá k pohodlnému uživání celé VoIP telefonie; Není třeba přes každým použitím VoIP SIP klienta speciálně aktivovat – je funkční po celou dobu.
 • Umí nahrávat všechny probíhající hovory. CSipSimple umí zaznamenat jakýkoli hovor, který je skrze něj veden. Velmi užitečná „vychytávka“.
 • Umí pracovat s více účty. Program umí spravovat na jednom mobilním zařízení až 10 aktivních účtů zaráz. Pokud se proto nechcete omezovat jen na jednoho VoIP operátora a přitom neztratit uživatelský komfort, je CSipSimple tou pravou volbou.
 • Program má vlastní interní síť pro posílání textových zpráv. Znáte-li někoho další, kdo CSipSimple používá, ušetříte mimo jiné i za SMSky.
 • Aplikace je kompatibilní s mnoha kodeky, které zajišťují přirozený zvuk hovoru a bezproblémové fungování napříč telekomunikačními sítěmi.
 • CSipSimple je zcela zdarma.

Návod k nastavení aplikace CSipSimple pro Android.

SipDroid

Sipdroid velmi jednoduchá VoIP aplikace, možná jedna z vůbec nejrozšířenějších. Nenabízí žádné extrémně sofistikované funkce, nicméně možná právě jeho jednoduchost je to, co na něm tolik uživatelů přitahuje.

Proč používat aplikaci SipDroid:

 • SipDroid umožňuje spravovat dva SIP účty souběžně na jednom zařízení.
 • Aplikace SipDroid má velkou uživatelskou komunitu. V případě problémů je možné se na  ni obrátit a je velmi pravděpodobné, že se dočkáte rozumné odpovědi, která vám opravdu pomůže problém vyřešit.
 • Program má opravdu jednoduché nastavení, napojit na něj VoIP účet zvládne pravděpodobně každý.
 • Aplikace je zcela zdarma, vyvíjena pod licencí GNU.
 • SipDroid umožňuje i videohovory přes VoIP.

Nevýhody aplikace SipDroid:

 • SipDroid bohužel nemá českou lokalizaci. Pro jeho ovládání budete zatím potřebovat alespoň minimální znalosti angličtiny.

Máte vybranou aplikaci? Zřiďte si účet u VoIP operátora

Předním českým operátorem poskytujícím telefonování přes Internet je VoIP operátor FAYN. Prohlédněte si jeho oficiální web s kompletní nabídkou služeb, případně přímo volejte na číslo 910 25 25 25.