SIP klient Sipdroid

Sipdroid je jeden z nejrozšířenějších SIP klient programů pro operační systém Android. Je vyvíjen pod licencí GNU, je proto zcela volně k užití a není potřeba za něj platit. Stačí si Sipdroid stáhnout, nakonfigurovat a užívat si levné volání přes mobilní VoIP.<--break->

Největšími přednostmi programu Sipdroid je možnost správy dvou SIP účtů souběžně na jednom zařízení. Program samotný pak funguje, kdekoli je mobilní telefon připojený k internetu přes wi-fi či 3G síť. Sipdroid rovněž podporuje i videohovory.

Mobily, na kterých Sipdroid funguje

Sipdroid lze spustit a používat na kterémkoli mobilním telefonu opatřeným nezamčeným operačním systémem Android. Vyjmenovávat všechny modely by asi nebylo již v současnosti možné, nicméně jde např. o tyto přístroje:

Google Nexus One, Passion / Bravo, GW880, Xperia X10a, Eve / GW620, Eris / Desire, One, Streak, Calgary / Motus, Liquid / A1, Moment,, Behold II, DROID / Milestone, Archos Phone, CLIQ / DEXT, O1, Spica / Galaxy Lite / i5700, Pulse, Mini 3i, Sprint Hero, Tattoo, Hero, Galaxy / i7500, Magic / myTouch 3G, Dream / G1

Jak nainstalovat Sipdroid

Nastavení programu Sipdroid není složité. Pokud již máte účet u svého VoIP operátora, užijte jednoduše přidělené údaje. Pro názornost uvádíme příklad, jak nastavit konfiguraci programu pro volání přes VoIP operátora Fayn.

Jak nastavit Sipdroid pro síť Fayn.cz:

username: vaše přidělené telefonní číslo

password: vaše heslo

server: sip3.fayn.cz

port: 5060

Use WLAN: Pokud zaškrtnete,  program se přihlásí při použití wi-fi sítě

Use 3G: Pokud nemáte poblíž 3G síť, nechte nezaškrtnuté

Use EDGE: Nechte nezaškrtnuté, pokud nemáte neomezený tarif

Preffered call type: SIP, when available (Tato volba použije VoIP jako defaultní spojovací prostředek)

Simultaneous Outbound: zaškrtnuté

Sipdroid nebo jiný SIP klient?

Sipdroid je kvalitní SIP klient, jehož konkurenční výhoda spočívá ve velké uživatelské komunitě, na kterou je možné se obrátit v případě problémů.

Nevýhodou je absence češtiny. Program není jazykově lokalizovaný a pro jeho ovládání budete zatím potřebovat alespoň minimální znalosti angličtiny.

Zaujalo vás VoIP volání? Svou novou telefonní linku si můžete pořídit například u VoIP operátora FAYN na jeho oficiálním webu nebo si zavolejte pro více informací zdarma na číslo 910 25 25 25.