Volání zdarma v celé ČR! A taky na mobily

Nevěříte reklamním sloganům? Volání zdarma zní nereálně, tato služba v České republice opravdu existuje. Jak můžete telefonovat zdarma na pevné linky a dokonce i na mnohé mobily?<--break->Cesta k volání zdarma rozhodně nevede skrze mobilní operátory. Čeští telefonní operátoři jsou jedni z nejdražších v Evropě a přechod ke konkurenčnímu poskytovateli mobilních služeb dohromady nic nevyřeší. Když zaplatíte méně za volání do vlastní sítě, zase více provoláte při volání např. na pevnou linku.

Řešením není ani volání přes Skype. Užívání programu Skype vyžaduje alespoň minimální počítačovou gramotnost, technické vybavení (mikrofon, sluchátka) a neustále zapnutý počítač i samotný program. Skype sice umožňuje volat i mimo vlastní síť, na běžné mobily a pevné linky, ale toto volání vychází ve výsledku relativně draze a rozhodně neposkytuje kýžený efekt „ušetření za telefon“, natož pak „volání zdarma“.

Jak funguje volání zdarma přes Internet

Volání zdarma ale existuje. Jde o tzv. VoIP neboli telefonování přes Internet. „VoIP“ je název protokolu, který volání přes Internet umožňuje. Princip telefonování přes Internet je jednoduchý – hlas se nepřenáší přes telefonní kabely nebo skrze sítě mobilních operátorů, nýbrž je převáděn na data a ta jsou pak přenášena po síti Internet. To umožňuje, aby VoIP operátor účtoval za své služby velmi nízké sazby a v případech hovorů v rámci VoIP sítě nabízel dokonce volání zcela zdarma.

Ano, všechny hovory v rámci VoIP sítě jsou zcela bezplatné. Nejde o žádnou obdobu „volných minut“ odvíjených od výše paušálních měsíčních plateb. Volání zdarma s VoIP nemá opravdu žádné podmínky ani skryté háčky. Stačí si zřídit účet u VoIP operátora a začít volat.

Po registraci vám VoIP operátor připraví uživatelský účet s vlastním telefonním číslem. Tento účet pak lze napojit buď na speciální VoIP telefon nebo jej implementovat do chytrého mobilu.

V prvním případě VoIP linku nerozeznáte od klasické pevné linky, kterou všichni známe. Hovor nejde přes žádný počítačový program, pro volání s VoIP nepotřebujete počítač. Stačí pouze internetový kabel, který do VoIP telefonu napojíte. Kromě pevné linky ale můžete také využívat VoIP v mobilu. Stačí k tomu tzv. SIP klient, který umí využívat datových přenosů pro volání. Nevoláte tedy přes vašeho mobilního operátora, ale přes Internet.

Telefonování zdarma přes Internet nejen pro firmy

VoIP linka umí komunikovat nejen se stanicemi uvnitř VoIP sítě, ale samozřejmě se dovoláte do běžných mobilních sítí a na pevné linky (volat můžete za skvělé ceny i do zahraničí). VoIP linka má vlastní telefonní číslo, takže se na ni můžete také dovolat. VoIP linku lze proto bez problémů použít i jako např. oficiální firemní kontaktní číslo.

Pokud si pak v rámci firmy pořídíte více VoIP telefonů, nebudete za vnitrofiremní komunikaci platit již nikdy více ani korunu. Jediným paušálem pak pouze bude připojení k Internetu, které je však dnes již ve všech kancelářích standardem a těžko jej lze považovat za mimořádný náklad.

VoIP má široké uplatnění i mimo korporátní sféru. Máte příbuzné, se kterými často hovoříte? Pořiďte sobě i jim VoIP linku a můžete spolu telefonovat třeba každý den zcela zdarma. Nebo stačí mít v bytě svoji vlastní wi-fi síť a po příchodu domů se do ní připojit SIP klientem ze svého smartphonu a můžete používat svůj chytrý mobil jako VoIP stanici k volání zdarma na jiná VoIP čísla.

VoIP – levné volání na mobil i na pevnou linku

Přestože jde o technologii poměrně novou, je volání přes Internet s VoIP stabilní systém, který se nemusíte mít žádné obavy začít používat třeba i jako oficiální komunikační kanál napříč celou svojí firmou. Máte-li kvalitní připojení k Internetu, dovoláte se vždy.

Volání je zdarma pouze pro hovory uvnitř sítě VoIP, avšak i pro volání do běžných mobilních sítí a na pevné linky má VoIP linka zajímavé cenové nabídky. Volání zdarma na mobil ani volání zdarma na pevnou linku sice možné není, ale bez jakéhokoli měsíčního paušálu se dá z VoIP volat na pevné linky již za 0,29 Kč za minutu a do mobilních sítí od 3,29 Kč za minutu. To vše bez jakýchkoli závazků nebo dlouhodobých smluv. Zaplatíte každý měsíc jen přesně tolik, kolik provoláte.

Zaujalo vás VoIP volání? Svou novou telefonní linku si můžete pořídit například u VoIP operátora FAYN na jeho oficiálním webu nebo si zavolejte pro více informací zdarma na číslo 910 25 25 25.