Levné volání do zahraničí. I přes mobilní telefon

Kdo má s voláním do zahraničí zkušenosti, ten ví, jak moc se takové hovory mohou prodražit. U mobilních operátorů je vcelku běžné účtovat za mezinárodní hovory i desítky korun za minutu. Existuje však alternativa, která vám umožní volat do zahraničí za pár desítek haléřů za minutu. Vyzkoušejte levné volání do zahraničí přes VoIP!

VoIP představuje univerzální řešení vysokých telefonních účtů jak pro domácnosti, tak pro firmy či neziskové organizace. Doby, kdy bylo volání přes internet spíše experimentální technologií, jsou dávno pryč. VoIP je dnes plnohodnotnou alternativou pro volání přes klasické telefonní operátory. VoIP linka nahradí nejen klasickou pevnou linku, ale dokonce i mobilního operátora. Jaké hlavní výhody VoIP volání nabízí?

 • Volání přes Internet do druhého dne a bez jakýchkoli závazků – Pro volání přes Internet nemusíte sepisovat žádné smlouvy, ani se upisovat dlouhodobými závazky. Stačí si objednat službu u VoIP operátora a do druhého dne můžete zpravidla volat.
 • Ceny telefonování přes Internet předčí veškeré mobilní operátory – Bez jakéhokoli měsíčního paušálu můžete volat na pevnou linku již od 0,47 Kč za minutu a na mobil již od 1,88 Kč za minutu. U volání do zahraničí je cenový rozdíl ještě mnohem markantnější. Tam, kde za volání z mobilu na zahraniční čísla platíte desítky korun za minutu, při telefonování přes Internet platíte řádově jen koruny. Levné volání na Slovenko za 0,60 Kč za minutu, volání do USA za 0,51 Kč za minutu je s VoIP linkou snadno dosažitelnou realitou.
 • Volejte kamkoli za neuvěřitelně nízké sazby! S VoIP linkou se lze dovolat na jakékoli telefonní číslo, mobilní i pevné linky, a samozřejmě i do zahraničí. A právě ve volání do zahraničí přes VoIP leží nejzajímavější možnosti, jak snížit účet za telefon. Hlas při VoIP hovoru je přenášen ve formě dat skrze síť Internet, což umožňuje, aby VoIP operátor účtoval za tyto hovory v porovnání s účty za hovory z mobilních sítí doslova směšné částky.

Co potřebujete k levnému volání do zahraničí:

Chytrý mobilní telefon – Chytré mobilní telefony, tzv. smartphony, jsou dnes již masově rozšířené a cenově dostupné. Dobrou zprávou je, že volat přes VoIP technologii lze prakticky s každým z nich. Lhostejno, zda vlastníte smartphone s operačním systémem Android či mobilní telefon značky BlackBerry nebo iPhone. Smartphone musí být pochopitelně připojený k internetu, je už však vcelku jedno, zda prostřednictvím bezdrátové wi-fi sítě nebo 3G technologie. Pokud budete chytrý telefon teprve kupovat, čtěte více: Mobilní VoIP – který smartphone vybrat?

SIP klient – K VoIP hovoru potřebujete do svého chytrého telefonu nahrát malý program, který bude schopen hovor přes internet uskutečnit. Těchto programů, tzv. SIP klientů, existuje celá řada. Pro operační systémy Android jsou to např. klienti Sipdroid či CSipSimple, pro iPhone pak Bria iPhone edition. Čtěte více: Který SIP klient vybrat?

Účet u VoIP operátora – Posledním krokem k levnému volání (nejen) do zahraničí je zřízení účtu u tzv. VoIP operátora. Po registraci vám VoIP operátor připraví uživatelský účet s vlastním telefonním číslem. Tento účet pak lze napojit buď na speciální VoIP telefon nebo jej implementovat právě do chytrého mobilu.

Volání do zahraničí – kolik je možné ušetřit?

Do zahraničí můžete s VoIP technologií přes mobil volat např. za tyto ceny:

 • Anglie – od 0,52 Kč/min
 • Belgie – od 0,79 Kč/min
 • Francie – od 0,63 Kč/min
 • Chorvatsko – od 0,94 Kč/min
 • Itálie – od 0,59 Kč/min
 • Kanada – od 0,52 Kč/min
 • Německo – od 0,42 Kč/min
 • Polsko – od 0,53 Kč/min
 • Portugalsko – od 0,82 Kč/min
 • Rakousko – od 0,57 Kč/min
 • Slovensko – od 0,60 Kč/min
 • Španělsko – od 0,74 Kč/min
 • USA – od 0,51 Kč/min

Jak začít levně volat do zahraničí přes mobil?

Předním českým operátorem poskytujícím telefonování přes Internet je VoIP operátor FAYN. Prohlédněte si jeho oficiální web s kompletní nabídkou služeb, případně přímo volejte na číslo 910 25 25 25.